Skip links

ПЕТО КОЛО ПЛС – АВАЛА (21.5.2021.)

ПЕТО КОЛО ЛИГЕ СРБИЈЕ У ПЛАНИНАРСКОЈ ОРИЈЕНТАЦИЈИ

У оквиру мајских спортских дана на Авали, у организацији планинарског друштва Авала, а поводом обележавања 70 година успешног рада овог спортског колектива, одржано је 5. редовно коло лиге Србије у планинарској оријентацији. Старт и циљ трке био је на простору планинарског дома Чарапићев брест. На такмичењу је учествовало 8 клубова из Србије са 33 екипе, међу којима је било и 9 екипа из ПСК Челик Смедерево. У трци је учествовала и једна екипа из републике Српске, из Бањалуке. На овом такмичењу, најуспешније су биле екипе Челика, које су освојиле 7 медаља, 4 златне и 3 сребрне. Златне медаље освојили су:Пионирке у саставу:Милица Васиљевић, Сенка Ранковић и Вишња Марковић; Пионири у саставу:Лазар Милутиновић, Никола Тасић и Илија Милутиновић; Сениорке у саставу:Катарина Цветковић, Биљана Аранђеловић и Александра Вујић и Ветерани, прва екипа у саставу:Драган Павловић, Небојша Миловановић и Драгутин Јеремић. Сребрне медаље освојили су:Сениори у саставу:Дејан Ранковић, Драган Тасић и Данијел Митровић; Ветеранке у саставу:Наташа Станисављевић, Биљана Грујић и Данијела Јеремић и друга екипа ветерана у саставу:Драган Николић, Бранко Грујић и Штефан Рилинг. Овим наступом, Челик је учврстио прву позицију на табели лиге Србије у планинарској оријентацији.